Sztuki różne


Sztuki różne

Dziennikarstwo Radiowe - zajęcia z dziennikarzem szczecineckiego oddziału radia ESKA - Pawłem Zastawnym, podczas których Uczestnicy uczą się obsługi programów do edycji dźwięku oraz redagowania newsów radiowych. Idealne dla młodzieży szkół średnich i dzieci ze starszych klas szkół podstawowych, które marzą o pracy dziennikarza. Spotkania sekcji organizowane są w profesjonalnym studiu radiowym. 

Kontakt do prowadzącego:
p.zastawny@sapik.pl
tel. 608 838 101

 

Klub Miłośników Astronomii - koło kontynuuje tradycje popularyzatora astronomii, zasłużonego mieszkańca naszego miasta - Adama Giedrysa. Zajęcia adresowana są do uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorosłych, którzy pasjonują się astronomią. Na zajęciach, pod okiem ucznia Adama Giedrysa - Krzysztofa Graczyka, Uczestnicy zgłębiają tajniki wiedzy związanej z mechaniką nieba, fizyką planet, fizyką materii międzygwiezdnej, astronomią pozagalaktyczną i kosmologią.

Kontakt do prowadzącego:
k.graczyk@sapik.pl
tel. 662 008 862

 

Szczecinek Games Klub Gier Komputerowych -  to klub dla każdego, kto interesuje się e-sportem. Podczas zajęć, które prowadzi Paweł Piecyk odbywają się rozgrywki i wewnętrzne treningi. Uczestnicy zajęć wymieniają się doświadczeniami, integrują i dzielą wspólną pasją.

Kontakt do prowadzącego:
p.piecyk@sapik.pl 
tel. 696 101 474

 

Szczecinecki Klub Fantastyki -  to zajęcia adresowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, fascynujących się szeroko pojętą fantastyką. Jednym z celów Szczecineckiego Klubu Fantastyki jest promocja gier planszowych, bitewnych i karcianych, podczas których uczestnicy wspólnie spędzają czas, poznają się i integrują.  W trakcie zajęć prezentowane są różnorodne gry, tworzy się makiety i maluje modele. Klub organizuje także wyjazdy na konwenty fantastyki i turnieje, a wielu klubowiczów zajęło wysokie miejsca w turniejach w Polsce i za granicą. 

Kontakt do prowadzącego:
p.kwiecien@sapik.pl
tel. 605 925 272

 

Mały Szef Kuchni - sekcja, która rozpoczęła swą działalność w 2015 roku od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Skierowana jest do dzieci w wieku 7 – 11 lat, które chcą rozpocząć swoją kulinarną przygodę. W czasie zajęć Uczestnicy poznają smaki orientalnych przypraw i składników kuchni z wielu rejonów świata, uczą się zdrowo odżywiać i pod okiem instruktora - Marzeny Frydrych - przygotowywać samodzielnie zdrowe dania. Kontakt z kuchniami świata otwiera ich na tradycje kulinarne i zwyczaje innych krajów. To prawdziwa kulinarna podróż! 

Kontakt do prowadzącego:
m.frydrych@sapik.pl
tel. 510 317 118 
 

LEGO  - klocki rozwijają kreatywność, wyobraźnię, planowanie, myślenie przestrzenne i uczą cierpliwości. Rozwijają także małą motorykę oraz koordynacje oko-ręka. Mogą być pomocą w nauce kolorów, kształtów i podstaw matematyki. A to wszystko podczas fantastycznych zabaw, które w sekcji Lego prowadzi, dla dzieci w wieku 5-10 lat, Mateusz Kwiecień.

Kontakt do prowadzącego:
m.kwiecien@sapik.pl
tel. 730 051 283

 

Spotkanie z komiksem - to sekcja dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy, podczas zajęć dowiedzą się jak stawiać pierwsze kroki rysunkowe w świecie komiksu. Razem z instruktorem - grafikiem i rysownikiem - Mirosławem Korkusem  stworzą swój własny komiks, napiszą pierwszy scenariusz, a także dowiedzą się co oznaczają magiczne słowa, tj. "onomatopeja" czy "dymek" Starsi uczestnicy poznają historię polskiego i zagranicznego komiksu. W planach są także spotkania z legendami polskiego komiksu i rysownikami młodego pokolenia. 

Kontakt do prowadzącego:
m.korkus@sapik.pl
tel. 691 191 007