Sztuki różne


Sztuki różne

Dziennikarstwo Radiowe - zajęcia z dziennikarzem szczecineckiego oddziału radia ESKA - Pawłem Zastawnym, podczas których Uczestnicy uczą się obsługi programów do edycji dźwięku oraz redagowania newsów radiowych. Idealne dla młodzieży szkół średnich i dzieci ze starszych klas szkół podstawowych, które marzą o pracy dziennikarza. Spotkania sekcji organizowane są w profesjonalnym studiu radiowym. 

Kontakt do prowadzącego:
p.zastawny@sapik.pl
tel. 608 838 101

 

Mała Fotografia- to sekcja dla wszystkich tych którzy chcą robić lepsze zdjęcia i doskonalić swój warsztat fotograficzny, ale nie posiadają profesjonalnych aparatów. Bo tak naprawdę aby robić dobre zdjęcia wystarczy telefon komórkowy i właśnie na zajęciach sekcji małej fotografii nauczycie się jak fotografować przy użyciu waszego smartfona. 

Kontakt do prowadzącego:
p.zastawny@sapik.pl
tel. 608 838 101

 

Klub Miłośników Astronomii - koło kontynuuje tradycje popularyzatora astronomii, zasłużonego mieszkańca naszego miasta - Adama Giedrysa. Zajęcia adresowana są do uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorosłych, którzy pasjonują się astronomią. Na zajęciach, pod okiem ucznia Adama Giedrysa - Krzysztofa Graczyka, Uczestnicy zgłębiają tajniki wiedzy związanej z mechaniką nieba, fizyką planet, fizyką materii międzygwiezdnej, astronomią pozagalaktyczną i kosmologią.

Kontakt do prowadzącego:
k.graczyk@sapik.pl
tel. 662 008 862

 

Szczecinek Games-  to klub dla każdego, kto interesuje się e-sportem. Podczas zajęć, które prowadzi Paweł Piecyk odbywają się rozgrywki i wewnętrzne treningi. Uczestnicy zajęć wymieniają się doświadczeniami, integrują i dzielą wspólną pasją. 

E-sport uczy umiejętności szybkiej analizy i podejmowania decyzji, bazuje na pracy zespołowej i uczy drużynowości. Znacząco rozwija zdolności komunikacyjne i przetwarzania informacji. Rozwija umiejętności strategiczne, uczy rozwiązywania problemów i wpływa na zwiększenie pewności siebie.

Kontakt do prowadzącego:
p.piecyk@sapik.pl 
tel. 883 444 580

 

Szczecinecki Klub Fantastyki - to zajęcia adresowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, fascynujących się szeroko pojętą fantastyką. Jednym z celów Szczecineckiego Klubu Fantastyki jest promocja gier planszowych, bitewnych i karcianych, podczas których uczestnicy wspólnie spędzają czas, poznają się i integrują.  W trakcie zajęć prezentowane są różnorodne gry, tworzy się makiety i maluje modele. Klub organizuje także wyjazdy na konwenty fantastyki i turnieje, a wielu klubowiczów zajęło wysokie miejsca w turniejach w Polsce i za granicą. 

Kontakt do prowadzącego:
p.kwiecien@sapik.pl
tel. 605 925 272

 

Mały Szef Kuchni - zaprasza chętne dzieci do wspólnego gotowania oraz przygotowywania różnego rodzaju dań i posiłków. W trakcie cotygodniowych zajęć uczymy dzieci zasad panujących w kuchni i niezbędnych umiejętności (siekanie, krojenie, mieszanie, pieczenie) Uczymy zasad zdrowego żywienia, zapewniając miłą atmosferę i dobrą zabawę podczas wspólnych, kulinarnych spotkań. Instruktorem Sekcji jest Marzena Frydrych. Rodziców i wszystkich młodych pasjonatów kuchni zapraszamy do zapisów.

Kontakt do prowadzącego:
m.frydrych@sapik.pl
tel. 510 317 118 
 

LEGO Przygoda - klocki rozwijają kreatywność, wyobraźnię, planowanie, myślenie przestrzenne i uczą cierpliwości. Rozwijają także małą motorykę oraz koordynacje oko-ręka. Mogą być pomocą w nauce kolorów, kształtów i podstaw matematyki. A to wszystko podczas fantastycznych zabaw, które w sekcji Lego prowadzi, dla dzieci w wieku 5-10 lat, Agata Kwiecień.

Kontakt do prowadzącego:
Agata Kwiecień
tel. 783 811 652

 

Spotkanie z komiksem - to sekcja dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy, podczas zajęć dowiedzą się jak stawiać pierwsze kroki rysunkowe w świecie komiksu. Razem z instruktorem - grafikiem i rysownikiem - Mirosławem Korkusem  stworzą swój własny komiks, napiszą pierwszy scenariusz, a także dowiedzą się co oznaczają magiczne słowa, tj. "onomatopeja" czy "dymek" Starsi uczestnicy poznają historię polskiego i zagranicznego komiksu. W planach są także spotkania z legendami polskiego komiksu i rysownikami młodego pokolenia. 

Kontakt do prowadzącego:
m.korkus@sapik.pl
tel. 691 191 007 

 

JOGA dla dzieci- zajęcia prowadzone są tak, by każde dziecko mogło się totalnie wyłączyć z otaczającego go świata i tak wielu "atakujących" bodźców. Wyciszenie wprowadzane jest  ćwiczeniami  oddechowymi, relaksacyjną muzyką, bajkami z uniwersalnymi wartościami, takimi jak prawda, cierpliwość, szacunek do życia. Naukę poszczególnych asan wprowadzam poprzez zabawy, karty jogowe oraz  kreatywne ćwiczenia gimastyczne. Zajęcia angażują wszystkie sfery osobowości dziecka. Równowaga ta sprzyja zdecydowanie kształtowaniu się człowieka o harmonijnej osobowości, dla której stres nie jest powodem utraty panowania nad sobą. Sesje wzbogacane są różnorodnymi pracami tj. tworzenie mandali, zabawy z piłeczkami jeżykami, balonami, piórkami. 

Kontakt do prowadzącego:
Małgorzata Domke
tel. 504 264 301

Nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute. Zajęcia prowadzi głównie w nurcie metody B.K.S Iyengara. Uczestniczka warsztatów i międzynarodowych konwentów jogi. Absolwentka wiodących kursów instruktorskich jogi dla dzieci, w tym kursu II stopnia  akredytowanego przez Joga Alliance. 

 

JOGA dla nastolatków i młodzieży (14-17 lat) - ta grupa wiekowa zaczyna być nieco bardziej wrażliwa i krytyczna wobec siebie. Czas ten jest szczególnie trudny, zmienia się ciało, zmieniają się relacje, pojawiają się pierwsze porażki, zwiększają się wymagania. Praktyka jogi oferuje nastolatkowi stabilność, pomagając przejść trudny okres dojrzewania. Pomaga i łagodzi przejście przez proces zachodzących przemian wywołujących w nich burzę hormonalną i emocjonalną. Joga wspiera również bezkonfliktowe sposoby rozwiązywania problemów, skuteczne radzenie sobie ze stresem oraz pielęgnowanie i rozwijanie inteligencji emocjonalnej. 

Kontakt do prowadzącego:
Małgorzata Domke
tel. 504 264 301

 

Warsztaty gipsu polimeroweg - warsztaty z gipsu polimerowego to zajęcia dla dorosłych, młodzieży i dzieci (10+) podczas których nauczysz się jak wykonać unikatowe dekoracje. Praca z gipsem polimerowym to doskonały sposób na zrelaksowanie się, wyciszenie umysłu, a jednocześnie odkrycie swojej kreatywności. To także olbrzymia satysfakcja z efektów pracy własnych rąk.


Kontakt do prowadzącego:
Justyna Stefanowicz
tel. 792  187 721

 

Warsztaty tworzenia biżuterii - wszystkich małych i większych miłośników tworzenia biżuterii, zapraszamy na spotkania z Ekologiczna Biżuteria . W programie warsztatów tworzenie biżuterii z wykorzystaniem różnych technik, takich jak metaloplastyka, rzeźbienie, wyszywanie czy wyplatanie przestrzenne. Biżuteria to nie tylko pierścionki czy bransoletki, w programie poznasz #design akcesoriów a każdy sprawdzi się w roli projektanta - zarówno dzieci i dorośli. Tu ekologia to nie tylko modne hasło! Dowiedz się, czym jest upcykling i jak powstają akcesoria za pomocą surowców wtórnych! Zajęcia prowadzone przez Annę Prokopiuk to wspaniała możliwość rozwijania wyobraźni, kreatywności i sprawczości u dzieci.

 

Kontakt do prowadzącego:
Anna Prokopiuk
tel. 666 568 776
pracowniabizuterii.szczecinek@gmail.com