Dla młodzieży i dorosłych


Dla młodzieży i dorosłych

Klub na Obcasach - to inicjatywa skierowana do wszystkich kobiet (i nie tylko). Spotkania dla Pań od dziesięciu lat organizuje instruktorka Alicja Owodzin. W Klubie regularnie odbywają się spotkania warsztatowe, zajęcia z rozwoju osobistego czy spotkania z interesującymi osobami. 

Kontakt do prowadzącego:
a.owodzin@sapik.pl
tel. 728 491 054

 

Klub Poetycki OPAL od wielu lat zrzesza miłośników poezji i "słowa pisanego”. W ramach Klubu organizowane są wieczorki poetyckie, warsztaty literackie,  wieczory autorskie poetów z całego kraju. Regularnie odbywa się także ogólnopolski konkurs poetycki. Założycielką i opiekunką Klubu jest Krystyna Mazur.

Kontakt do prowadzącego:
k.mazur@sapik.pl
tel. 607 898757

 

Dyskusyjny Klub Filmowy "Szok" -  od 1992 roku zrzesza miłośników sztuki filmowej, a jego misją jest pogłębianie wiedzy członków klubu na temat X muzy. W ramach realizacji tego celu regularnie odbywają się projekcje filmowe prowadzone przez Tomasza Czuka. Na ekran trafiają specjalnie wyselekcjonowane produkcje, światowe hity i filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach. 

Kontakt do prowadzącego:
t.czuk@sapik.pl
tel. 600 813 117

 

 

Strefa Aktywnego Seniora- działa od czerwca 2019 roku i jest klubem stworzonym z myślą o osobach po 60-tym roku życia, które chcą w sposób aktywny i świadomy spędzać swój wolny czas.
Celem Strefy jest wspieranie, inspirowanie, aktywizacja zdrowotna i intelektualna oraz poszerzanie wiedzy i kompetencji seniorów. Dbanie o dobrostan aktywnych 60+ oznacza również uwzględnienie ich potrzeb społecznych - możliwość spotkania się i wsparcie od osób w podobnej sytuacji życiowej. Zajęcia Strefy Aktywnego Seniora odbywają się dwa razy w miesiącu. Stałymi punktami w kalendarzu SAS są obchody Dnia Seniora, Senioriada nad Trzesieckiem, czyli Festiwal Seniora w Szczecinku oraz spotkanie organizowane na zakończenie sezonu (czerwiec).

Koordynatorem sekcji jest Katarzyna Zielińska-Smulczak.

Kontakt do prowadzącego:
k.smulczak@sapik.pl
tel. 531-111-206

 

Aerobik  - nadrzędnym celem aktywności fitness jest „czuć się dobrze z samym sobą”. Bycie fit, to bycie aktywnym i zaangażowanym w pielęgnowanie własnego potencjału. Każdego, kto troszczy się o własne szeroko pojmowane zdrowie i sprawność fizyczną zapraszamy do SAPiK-u. Do wyboru: Stepp, Body Ball, Cross Fit, Jumping Fitness. Zajęcia prowadzi Barbara Bukowska.

Poniedziałek:
17:30 - 18:30 

Wtorek:
18:30 - 19:30

Czwartek:
17:30 - 18:30 oraz 18:30 - 19:30

Kontakt do prowadzącego:
b.bukowska@sapik.pl
tel. 691 201 112

 

Szkoła Rodzenia - prowadzona jest przez instruktorkę Panią Jolantę Leśniewską oraz zapraszanych przez nią specjalistów - ginekologa, dietetyka, ratownika medycznego, pielęgniarkę. Przyszłe mamy uczą się praktycznej nauki oddychania w czasie porodu, relaksu, wzmacniają mięśnie,dbają o prawidłową postawę itp. Na zajęciach dowiadują się czym jest świadome macierzyństwo i przygotowują rodziców do porodów rodzinnych. Szkoła rodzenia poświęca sporo czasu na wykłady z udziałem położnej pani Ewy Piaseckiej, która dokładnie wyjaśnia etapy porodu i odpowiada na wszystkie pytania przyszłych rodziców. Przyszli rodzice, w ramach szkoły rodzenia, odwiedzają szczecinecką porodówkę, by kiedy przyjdzie ten najważniejszy moment, byli na wszystko przygotowani.

Poniedziałek:
17:00-18:00 

Piątek:
17:00 - 18:00

Kontakt do prowadzącego:
mala-jola6@wp.pl
tel. 507 800 644

 

STEP/ TABATA/ ĆWICZENIA WZMACNIAJĄCE - zajęcia prowadzone są przez Panią Jolantę Leśniewską. Na zajęciach przekonasz się, że nie ma ograniczeń i barier, każdy z nas jest w stanie za pomocą ćwiczeń fizycznych zbudować formę, wzmocnić odporność organizmu i... poprawić humor. 

Poniedziałek:
18:00-19:00 

Środa:
19:00-20:00 

Piątek:
18:00-19:00 

 

HurkaFit- zajęcia prowadzone przez założycielkę HurkaFit - Paulinę Hurka-Krzak, cieszą się popularnością od 2014 roku. Absolwentka Polskiej Akademii Sportu, instruktor ogólny sportu, instruktor fitness, pedagog oraz od niedawna oligofrenopedagog nie lubi nudy, a na swoich zajęciach zaraża pozytywną energią. Wesoły klimat tworzony w grupie prócz spalania zbędnych kalorii pozwala na odreagowanie oraz oderwanie się od codzienności. Z pomocą sprzętów t.j. stepy, maty, gumy, hantle oraz skakanki odbywające się dwa razy w tygodniu treningi cechują się różnorodnością oraz innowacyjnością pomysłów instruktorki, która ma ich wiele. 

Wtorek:
19:00-20:00 

Czwartek:
19:00-20:00 

 

NAUKA GRY W SZACHY- zapraszamy wszystkich dorosłych na przygodę z szachami. Gra w szachy kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a przede wszystkim uczy abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Zajęcia prowadzi Pani Agnieszka Kwiatkowska. 

Kontakt do prowadzącego:
a.kwiatkowska@sapik.pl
tel. 696 436 312