Dla młodzieży i dorosłych


Dla młodzieży i dorosłych

Joga dla każdego - zajęcia prowadzi Małgosia Domke założycielka Szkoły Matahari Yoga.  Praktyka prowadzona jest w autorskim stylu jogi kinezjologicznej z naciskiem na precyzyjne ułożenie ciała oraz dłuższy czas trwania w pozycjach.  Dzięki pomocom, które zapewniamy (paski, krzesła, koce, wałki, klocki, pianki) każda asana jest dostępna dla wszystkich. Zapraszamy zatem każdego kto chciałby rozpocząć praktykę bez względu na wiek, kondycję, ograniczenia. Każde spotkanie zakończone jest chwilą głębokiego relaksu. 

Kontakt do prowadzącego:
malgosia@matahariyoga.pl
tel. 504 264 301
 

Klub Poetycki OPAL od wielu lat zrzesza miłośników poezji i "słowa pisanego”. W ramach Klubu organizowane są wieczorki poetyckie, warsztaty literackie,  wieczory autorskie poetów z całego kraju. Regularnie odbywa się także ogólnopolski konkurs poetycki. Założycielką i opiekunką Klubu jest Krystyna Mazur.

Kontakt do prowadzącego:
k.mazur@sapik.pl
tel. 607 898757

 

Dyskusyjny Klub Filmowy "Szok" -  od 1992 roku zrzesza miłośników sztuki filmowej, a jego misją jest pogłębianie wiedzy członków klubu na temat X muzy. W ramach realizacji tego celu regularnie odbywają się projekcje filmowe prowadzone przez Tomasza Czuka. Na ekran trafiają specjalnie wyselekcjonowane produkcje, światowe hity i filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach. 

Kontakt do prowadzącego:
t.czuk@sapik.pl
tel. 600 813 117

 

 

Strefa Aktywnego Seniora- działa od czerwca 2019 roku i jest klubem stworzonym z myślą o osobach po 60-tym roku życia, które chcą w sposób aktywny i świadomy spędzać swój wolny czas.
Celem Strefy jest wspieranie, inspirowanie, aktywizacja zdrowotna i intelektualna oraz poszerzanie wiedzy i kompetencji seniorów. Dbanie o dobrostan aktywnych 60+ oznacza również uwzględnienie ich potrzeb społecznych - możliwość spotkania się i wsparcie od osób w podobnej sytuacji życiowej. Zajęcia Strefy Aktywnego Seniora odbywają się dwa razy w miesiącu. Stałymi punktami w kalendarzu SAS są obchody Dnia Seniora, Senioriada nad Trzesieckiem, czyli Festiwal Seniora w Szczecinku oraz spotkanie organizowane na zakończenie sezonu (czerwiec).

Koordynatorem sekcji jest Katarzyna Zielińska-Smulczak.

Kontakt do prowadzącego:
k.smulczak@sapik.pl
tel. 531-111-206

 

Aerobik  - nadrzędnym celem aktywności fitness jest „czuć się dobrze z samym sobą”. Bycie fit, to bycie aktywnym i zaangażowanym w pielęgnowanie własnego potencjału. Każdego, kto troszczy się o własne szeroko pojmowane zdrowie i sprawność fizyczną zapraszamy do SAPiK-u. Do wyboru: Stepp, Body Ball, Cross Fit, Jumping Fitness. Zajęcia prowadzi Barbara Bukowska.

Poniedziałek:
18:00 - 19:00 

Wtorek:
18:00 - 19:00

Czwartek:
18:00 - 19:00

Kontakt do prowadzącego:
b.bukowska@sapik.pl
tel. 691 201 112

 

Szkoła Rodzenia - prowadzona jest przez instruktorkę Panią Jolantę Leśniewską oraz zapraszanych przez nią specjalistów - ginekologa, dietetyka, ratownika medycznego, pielęgniarkę. Przyszłe mamy uczą się praktycznej nauki oddychania w czasie porodu, relaksu, wzmacniają mięśnie,dbają o prawidłową postawę itp. Na zajęciach dowiadują się czym jest świadome macierzyństwo i przygotowują rodziców do porodów rodzinnych. Szkoła rodzenia poświęca sporo czasu na wykłady z udziałem położnej pani Ewy Piaseckiej, która dokładnie wyjaśnia etapy porodu i odpowiada na wszystkie pytania przyszłych rodziców. Przyszli rodzice, w ramach szkoły rodzenia, odwiedzają szczecinecką porodówkę, by kiedy przyjdzie ten najważniejszy moment, byli na wszystko przygotowani.

Poniedziałek:
17:00-18:00 

Piątek:
17:00 - 18:00

Kontakt do prowadzącego:
mala-jola6@wp.pl
tel. 507 800 644

 

STEP/ TABATA/ ĆWICZENIA WZMACNIAJĄCE - zajęcia prowadzone są przez Panią Jolantę Leśniewską. Na zajęciach przekonasz się, że nie ma ograniczeń i barier, każdy z nas jest w stanie za pomocą ćwiczeń fizycznych zbudować formę, wzmocnić odporność organizmu i... poprawić humor. 

Poniedziałek:
18:00-19:00 

Środa:
19:00-20:00 

Piątek:
18:00-19:00 

 

HurkaFit- zajęcia prowadzone przez założycielkę HurkaFit - Paulinę Hurka-Krzak, cieszą się popularnością od 2014 roku. Absolwentka Polskiej Akademii Sportu, instruktor ogólny sportu, instruktor fitness, pedagog oraz od niedawna oligofrenopedagog nie lubi nudy, a na swoich zajęciach zaraża pozytywną energią. Wesoły klimat tworzony w grupie prócz spalania zbędnych kalorii pozwala na odreagowanie oraz oderwanie się od codzienności. Z pomocą sprzętów t.j. stepy, maty, gumy, hantle oraz skakanki odbywające się dwa razy w tygodniu treningi cechują się różnorodnością oraz innowacyjnością pomysłów instruktorki, która ma ich wiele. 

Wtorek:
19:00-20:00 

Czwartek:
19:00-20:00 

 

NAUKA GRY W SZACHY- zapraszamy wszystkich dorosłych na przygodę z szachami. Gra w szachy kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a przede wszystkim uczy abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Zajęcia prowadzi Pani Agnieszka Kwiatkowska. 

Kontakt do prowadzącego:
a.kwiatkowska@sapik.pl
tel. 696 436 312