Dla młodzieży i dorosłych


Dla młodzieży i dorosłych

Klub Fotograficzny LUMINIS - zajęcia dla fanów fotografii, które umożliwiają rozwijanie i doskonalenie pasji robienia zdjęć. Członkowie Luminisa biorą udział w plenerach fotograficznych, wystawach i konkursach. Spotykają się na warsztatach, wymieniają doświadczenia z innymi klubami fotograficznymi. Klub kieruje swoją ofertę do młodzieży, ze szkół średnich, a zajęcia prowadzi Robert Antosz – fotograf przyrody, doceniany w wielu konkursach.

Kontakt do prowadzącego:
r.antosz@sapik.pl
tel. 506 198 526 

 

Klub na Obcasach - to inicjatywa skierowana do wszystkich kobiet (i nie tylko). Spotkania dla Pań od dziesięciu lat organizuje instruktorka Alicja Owodzin. W Klubie regularnie odbywają się spotkania warsztatowe, zajęcia z rozwoju osobistego czy spotkania z interesującymi osobami. 

Kontakt do prowadzącego:
a.owodzin@sapik.pl
tel. 728 491 054

 

Klub Poetycki OPAL od wielu lat zrzesza miłośników poezji i "słowa pisanego”. W ramach Klubu organizowane są wieczorki poetyckie, warsztaty literackie,  wieczory autorskie poetów z całego kraju. Regularnie odbywa się także ogólnopolski konkurs poetycki. Założycielką i opiekunką Klubu jest Krystyna Mazur.

Kontakt do prowadzącego:
k.mazur@sapik.pl
tel. 607 898757

 

Dyskusyjny Klub Filmowy "Szok" -  od 1992 roku zrzesza miłośników sztuki filmowej, a jego misją jest pogłębianie wiedzy członków klubu na temat X muzy. W ramach realizacji tego celu regularnie odbywają się projekcje filmowe prowadzone przez Tomasza Czuka. Na ekran trafiają specjalnie wyselekcjonowane produkcje, światowe hity i filmy nagradzane na międzynarodowych festiwalach. 

Kontakt do prowadzącego:
t.czuk@sapik.pl
tel. 600 813 117

 

Strefa Aktywnego Seniora - została utworzona w 2019 roku w celu integracji i aktywizacji społecznej oraz zaspakajania potrzeb kulturalnych środowiska osób starszych. Klub prowadzą Katarzyna Zielińska-Smulczak oraz Monika Firaza-Mrozicka. Spotkania odbywają się w rożnych miejscach, w zależności od tematyki i potrzeb organizacyjnych. Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, wykłady z dietetyki, ekologii, nauka fotografowania telefonem, lekcje tańca, zajęcia manualne i wiele innych ciekawych spotkań. Strefa Aktywnego Seniora kładzie duży nacisk na tematy zdrowotne - dietę i aktywność fizyczną oraz relacje z innymi ludźmi i rozwój zainteresowań.

Kontakt do prowadzącego:
k.smulczak@sapik.pl, m.firaza-mrozicka@sapik.pl
tel. 608 301 458

 

Szkoła Rodzenia - prowadzona jest przez instruktorkę panią Jolantę Leśniewską oraz zapraszanych przez nią specjalistów - ginekologa, dietetyka, ratownika medycznego, pielęgniarkę. Przyszłe mamy uczą się praktycznej nauki oddychania w czasie porodu, relaksu, wzmacniają mięśnie,dbają o prawidłową postawę itp. Na zajęciach dowiadują się czym jest świadome macierzyństwo i przygotowują rodziców do porodów rodzinnych. Szkoła rodzenia poświęca sporo czasu na wykłady z udziałem położnej pani Ewy Piaseckiej, która dokładnie wyjaśnia etapy porodu i odpowiada na wszystkie pytania przyszłych rodziców. Przyszli rodzice, w ramach szkoły rodzenia, odwiedzają szczecinecką porodówkę, by kiedy przyjdzie ten najważniejszy moment, byli na wszystko przygotowani.

Kontakt do prowadzącego:
mala-jola6@wp.pl
tel. 507 800 644