Taniec


Taniec

 

Taniec z elementami baletu CALINECZKI – zajęcia prowadzone przez Instruktorkę, Magdalenę Ruczyńską adresowane są do dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Podczas nich, mali Uczestnicy poznają podstawowe elementy baletu, wykonując ćwiczenia rozciągające oraz zabawy ruchowo-taneczne dostosowane do ich wieku. Zajęcia rozbudzają zamiłowanie do tańca, muzykalność, poczucie rytmu oraz samodyscyplinę. Najstarsza a co za tym idzie, najbardziej zaawansowana grupa, tworzy Zespół Taneczny Calineczki i pod taką nazwą bierze udział w licznych występach.

Kontakt do prowadzącego:
m.ruczynska@sapik.pl
tel. 883 420 192

 

Klub Tańca Towarzyskiego AIDA założony został w 1979 roku, a od 1998 roku rolę trenera pełni w nim Katarzyna Balon - wychowanka założycielki, Barbary Krzyżanowskiej-Ksok.
Dzieci rozpoczynają naukę w klubie od podstawowych kroków tanecznych, w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Później doskonalą swoje umiejętności przygotowując się do układów tanecznych i rozpoczynają występy na turniejach tańca, zdobywając klasy taneczne.

Klub organizuje trzy turnieje tańca towarzyskiego:
• Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego
• Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O Memoriał Barbary Krzyżanowskiej -Ksok"
• Turniej Tańca Towarzyskiego „O koszyczek truskawek” 

Sekcja zrzesza obecnie około 120 młodych tancerzy. Zaprasza dzieci od 6 roku życia.

Kontakt do prowadzącego:
k.balon@sapik.pl, kttaidaszczecinek@gmail.com
tel. 604 299 847

 

Zespół Tańca Współczesnego REBELIA -  od niemal 40 lat, z sukcesami kształci utalentowanych tancerzy. Zrzesza około 130 osób, w przedziale wiekowym 5-18 lat. Różnorodność technik i stylów otwiera dzieciom i młodzieży, podczas zajęć możliwość łączenia miłości do tańca z rozwojem sportowego ducha. Rebelia ma na swoim koncie liczne sukcesy na największych ogólnopolskich festiwalach i przeglądach, z powodzeniem reprezentowała także nasz kraj na arenie międzynarodowej. Trenerem zespołu jest Jarmila Góra 

Kontakt do prowadzącego:
j.gora@sapik.pl
tel. 608 433 791