Jerzy Kryszak już 6 Kwietnia w Kinie Wolność!

Jerzy Kryszak już 6 Kwietnia w Kinie Wolność!

sobota, 06 kwietnia 2024 wydarzenie

"Szczęśliwej Polski już czas", kabaretowe Show ze wzruszającym i mocnym przekazem dla Polski.

Jerzy Kryszak - ur. 24.04.1950 roku w Kaliszu, aktor, satyryk, felietonista, reżyser, scenarzysta, mąż, ojciec, brat, kucharz, ogrodnik, kierowca, fotograf. Sadzi, plewi, śpiewa, recytuje, pomrukuje, komentuje, bawi, wzrusza.

Ludzi lubi, szanuje, podziwia, czasem nie cierpi. Kocha żonę, synów, siebie, naturę. Taką ma naturę i naturalną potrzebę.

 Popularność przyniosły mu role teatralne od Robespierre'a po Hamleta, filmy od "Wodzireja" przez "Thais", "Mężczyznę niepotrzebnego", seriale "Kanclerz", "Akwen Eldorado", "Alternatywy 4"oraz dziesiątki teatrów TV i programów rozrywkowych. W latach 1991-1993 wraz z Andrzejem Zaorskim i Marcinem Wolskim redagował w TVP1 "Polskie ZOO". Znany jest też z programów telewizyjnych takich jak: "Mój pierwszy raz", "Dzień Kangura" "Uważaj na kioskarza". 

W latach dziewięćdziesiątych odszedł od teatru i kina i zajął się twórczością kabaretową. Występował  w programie HBO na Stojaka, emitowanym na antenie HBO i HBO Comedy. Często bierze udział w Kabaretonach. Swoimi występami niejednokrotnie doprowadza publiczność do łez, jednak jego teksty nie dają się powtórzyć w formie dowcipu. Jerzego Kryszaka trzeba zobaczyć na żywo, gdyż jest wybitną postacią polskiej sceny satyrycznej, ale jak sam mówi o sobie "nie-kabareciarzem". Stojąc sam na scenie przez dwadzieścia lat nie wiedział, że jest stand up… standup… standupistą… standuperem… W PRL-u mógłby być standupeerelem, lub krócej - duperelem.

Badania dowodzą, że Jerzy Kryszak obcina włosy dwa razy do roku - z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Natomiast z okazji urodzin je czesze.

Zapraszamy do Kino Wolność Szczecinek
6 Kwietnia godz. 18:00

Bilety dostępne w kasie kina!