Poznaj nasze Sekcje i Kluby

Poznaj nasze Sekcje i Kluby

poniedziałek, 08 stycznia 2024

Mania Przytulania - zajęcia dla młodych mam i dzieci

Gdy w domu pojawia się dziecko, cały świat staje na głowie. Przystosowanie otoczenia, nowy harmonogram dnia i całodobowa opieka, to zmiany, które muszą zaakceptować rodzice. Gdy w końcu po pierwszych tygodniach opadają emocje, najbliżsi nacieszyli się nowym członkiem rodziny, a gratulacje dla rodziców zostały przekazane, wtedy przychodzi codzienność. Cała uwaga skierowana jest na maleństwo, jego dobro, zdrowie i potrzeby, często kosztem osoby, która sprowadziła tę istotę na świat.

Matka. Mama. Rodzic. Główna bohaterka. Bywa jednak, że zostaje zapomniana przez natłok wrażeń i obowiązków. Wiele kobiet potrzebuje spędzić czas z osobami, które przechodzą przez podobne zmiany w życiu.
Dostosowanie się i zaakceptowanie nowej rzeczywistości nie zawsze przychodzi łatwo. Kobiety często zapominają o sobie, swoich potrzebach i pragnieniach, koncentrując uwagę na dziecku. Ważną częścią życia jest równowaga pomiędzy dbaniem o innych, a dbaniem o siebie. Skupiając się na jednej stronie bardziej, robimy to kosztem drugiej.

Pomoc w znalezieniu stabilizacji w opiece nad sobą oraz dzieckiem można znaleźć podczas zajęć Manii Przytulania. Atmosfera wzajemnego wsparcia, cierpliwość, ciepło i zrozumienie są pierwszymi skojarzeniami, jakie mogą przyjść na myśl o szczecineckim klubie dla mam oraz ich pociech. Czasami jedyne, co jest potrzebne, to rozmowa. Uczestniczki zajęć mogą być pewne, że ich rozterki związane z rozwojem i wychowaniem dziecka, obawy czy nadzieje zostaną wysłuchane, a bezpieczne grono wraz z prowadzącą pomogą znaleźć rozwiązanie. Zajęcia prowadzi Maja Nadolna – Promotor Dobrego Startu Dziecka, doula, Doradca Noszenia Dzieci w chustach i nosidłach miękkich, która w 2022 roku otrzymała tytułCertyfikowanego Instruktora Masażu Shantala Plus.

Pewne jest, że mamy nie chcą rozmawiać jedynie na tematy związane z dziećmi – należy znaleźć chwilę na oddech, odpoczynek i skierować dyskusję na inne tory. Gdy codziennie otaczamy się tylko pieluchami, zabawkami i gryzakami, dobrze jest też spędzić czas wśród dorosłych, a rozmowa sama się potoczy. „Promotor Dobrego Startu Dziecka to jest osoba, która pokazuje rodzicowi, w jaki sposób poprzez ruch, codzienne czynności, rozwijać prawidłowy wzorzec u dzieci” - opowiada Maja.Poniedziałkowe warsztaty, które prowadzi, dedykowane są konkretnym tematom. „Robimy na przykład miesięczne warsztaty dla rodziców dzieci, powiedzmy, od 0 do 4 miesięcy. Raz w tygodniu odbywają się dwugodzinne zajęcia, gdzie omawiamy przyjazną pielęgnację niemowląt, naukę masażu Shantala, chustonoszenie, rozszerzanie diety i różne formy spędzania czasu dostosowane do wieku”-przekazuje Maja

.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 11:00 na ulicy Kilińskiego 1 w Szczecinku, a koszt uczestnictwa wynosi 50 zł. Poniedziałki poświęcone są na warsztaty, które kosztują 200 zł miesięcznie. Zajęcia kierowane są tylko do mam oraz małych uczestników -  do 18 miesiąca życia. Jeśli chcecie rozwiać mity związane z rozwojem dziecka, lepiej poznać własną pociechę, budować z nią zdrową relację od pierwszych tygodni życia, to te zajęcia będą dla was idealną propozycją na produktywne spędzenie czasu.