Galeria Sztuki „ZAMEK”

Galeria Sztuki „ZAMEK”

wtorek, 09 maja 2023

Zaprasza miłośników sztuk pięknych na wernisaż wystawy malarstwa niemieckiego surrealisty SIEGFRIEDA ZADEMACKA pt. ”Przestrzeń, czas i światło”.

Ekspozycja będzie pierwszą autorską wystawą artysty w Polsce. Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artysty odbędzie się 12 maja o od godz. 18:00 - Galeria Sztuki „ZAMEK” – Centrum Konferencyjne ul.Mickiewicza 2.

Siegfried Zademack urodził się 24 grudnia 1952 roku w Bremie w Niemczech. Artysta niezależny Jego prace były prezentowane na wielu prestiżowych wystawach i eventach artystycznych między innymi w krajach takich jak: Niemcy, Austria, Włochy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Czechy, Polska,

Słowacja, Maroko. Należy do słynnej grupy artystycznej Libbellule Contemporary Renaissance założoną przez Lukasa Kandla. Grupa skupia międzynarodowe grono wybitnych artystów-malarzy, a ich prace można podziwiać podczas tematycznych wystaw organizowanych na całym świecie.

Surrealistyczne, wizjonerskie obrazy Siegfrieda Zademacka wprawiają odbiorców i recenzentów w zdumienie. Jego obrazy pozwalają nam prześliznąć się w wymiarach metafizycznych, między

humorystyczną ironią a niepoznaną głębią naszych dusz.