Wystawa malarstwa Wiesławy Markiewicz w Galerii Sztuki ,,Zamek''!

Wystawa malarstwa Wiesławy Markiewicz w Galerii Sztuki ,,Zamek''!

piątek, 03 marca 2023 wydarzenie

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 3 marca o godz. 18:00, w Galerii Sztuki „Zamek”.

Galeria Sztuki „ZAMEK” zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Wiesławy Markiewicz, szczecińskiej artystki ,byłej mieszkanki naszego miasta. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 3 marca o godz.18:00, w Galerii Sztuki „Zamek” ul. Mickiewicza 2.

Wiesława Markiewicz prof nadzw. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem artystycznym uzyskała w 1982 roku w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego.  Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od czasów studiów mieszka i tworzy w Szczecinie, uczestnicząc w życiu kulturalnym i artystycznym miasta, regionu i kraju, m.in. w wielu edycjach Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego. 
Zrealizowała 45 wystaw indywidualnych. Bywa na licznych plenerach, sympozjach. Uczestniczyła w dziesiątkach  wystaw zbiorowych, plenerach, warsztatach  i sympozjach w kraju i zagranicą. 
Od 1996 związana jest z wyższym szkolnictwem artystycznym w Szczecinie – początkowo w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej Szczecinie, a od 2010 prowadzi  Pracownię Malarstwa  i Rysunku w Akademii Sztuki w Szczecinie.
„Malowanie jest treścią mojego życia i sposobem na nie. To, że mogę brać udział w relacjonowaniu otaczającego świata,  stąd zainteresowanie  pejzażem, którego obserwacja dostarcza mi nieustający zachwyt. Za pomocą koloru, światłą uczestniczę w procesie ,,dziania się” w wielu aspektach, chociażby poprzez poszukiwania  właściwej formy.  Uczestnicząc jak każdy  w wielkim ruchu przemijania,  przez to moje malowanie mogą  zatrzymać się  i przeżyć,  to jest  niezwykle  dla mnie ważne, dające siłę i tłumaczy moją egzystencję.” 


                                                                                               Wiesława Markiewicz