Malarstwo Mai Borowicz

Malarstwo Mai Borowicz

czwartek, 05 sierpnia 2021

Wystawa w Galerii Sztuki Zamek

Maja Borowicz jest artystką, malarką i grafikiem. Wszystkie jej obrazy powstają z połączenia wyobraźni, talentu i tradycyjnego rzemiosła malarskiego. Jako twórca wpisuje się w nurt realizmu emocjonalnego i surrealizmu. Świat Mai Borowicz jest z jednej strony mocno zakorzeniony w rzeczywistości, a jednocześnie otwiera się na wydarzenia przekraczające doznania. W ten sposóbprzestrzenne obrazy są nasycone egzystencjalną symboliką realizmu magicznego obejmującego najskrytsze i najgłębsze przeżycia ludzkiej egzystencji - stwierdził prof.dr hab. arch. Jeremi T. Królikowski.

Maja Borowicz prezentowała swoje obrazy na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Brukseli, Moskwie, Oslo, Toronto, Taipei, Warszawie czy Gdańsku.

O swojej twórczości artystka mówi między innymi: Świat, który ukazuję, nigdy nie jest spójny, trwały i przewidywalny. Jest to świat chaosu, gdzie bohaterowie walczą ze zmieniającą się rzeczywistością, czasem ocierają się o beznadziejność losu. Obrazy, które tworzę opowiadają historię pewnego społeczeństwa, historie ludzi... Moje przeżycia to tylko jeden z przykładów. Są przecież miejsca na świecie pod innymi rządami, ogarnięte wojnami, gdzie tylko miłość i nadzieja pomagają ludziom przetrwać. Wszystkie te skomplikowane uczucia, doświadczenia, myśli zawieram w moich obrazach. Z racji trudnego przesłania i wymagającej treści zamykam je w realistycznych kształtach malarstwa olejnego. Moja twórczość jest hołdem złożonym naszemu doświadczeniu i poniesionym ofiarom. Dzięki nim mamy szansę być silniejsi, wrażliwsi, uczymy się jak być lepszymi ludźmi

 

Wystawa Mai Borowicz
Galeria Sztuki ZAMEK
5 sierpnia 2021, godz: 18:00