Profilaktyka kobiecym okiem

Profilaktyka kobiecym okiem

wtorek, 16 stycznia 2024

Styczniowa odsłona Miasta Kobiet!

Już w najbliższy poniedziałek, 22 stycznia odbędzie się kolejne Miasto Kobiet, z udziałem ginekolog - dr Ewy Ogrodzińskiej i fizjoterapeutki - Karoliny Swiokły. Podczas spotkania porozmawiamy o:

  • badaniach
  • codziennej profilaktyce
  • edukacji prozdrowotnej
  • fizjoterapii kobiet
  • antykoncepcji

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Pani Poseł na Sejm RP - Renata Rak.

Dr Ewa Ogrodzińska - absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która pracowała m.in. w Szpitalu Wojewódzkim w Kielcach na oddziale Położniczo- Ginekologicznym, na oddziale Położniczo - Ginekologicznym w Szpitalu Wojewódzkim w  w Sieradzu czy Klinice Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej w Szczecinie, pod kierownictwem prof. Izabelli Rzepki-Górskiej. Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską i pracuje w ramach NFZ w przychodni w Barwicach i w Grzmiącej.

Jej zainteresowania to: ginekologia dorosłych, ginekologia dziecięca i dziewczęca, ginekologia estetyczna (laseroterapie, ultradźwięki, leczenie nietrzymania moczu polem elektromagnetycznym).
Od 2 lat prowadzi swój Instagram, chcąc przekazać innym kobietom wiedzę związaną z ginekologią i położnictwem.

Fizjoterapeutka Karolina Swiokła - specjalizuje się w terapii zaburzeń dna miednicy, fizjoterapii kobiet w ciąży oraz po porodzie.

W swoim gabinecie pracuje z ciężarnymi, przygotowując je do porodu. Pomaga kobietom, które już urodziły i zmagają się z dysfunkcjami dna miednicy. Jej terapia obejmuje także zaburzenia statyki w obrębie miednicy mniejszej, rozejście mięśnia prostego brzucha, nietrzymanie moczu, bolesne miesiączkowanie oraz ból przy współżyciu. Karolina angażuje się także w edukację prozdrowotną i regularni poszerza swoją widzę na szkoleniach i warsztatach z zakresu fizjoterapii kobiet. 

Zapraszamy do zapisów: miastokobiet@sapik.pl

 

Miasto Kobiet "Profilaktyka kobiecym okiem"
22 stycznia 2024 r. godz. 17:00
CK Zamek Szczecinek