Feminoteka

Feminoteka

czwartek, 24 listopada 2022

Pomoc dla Ukrainek

Fundacja Feminoteka we współpracy z organizacjami partnerskimi rusza w świat, by pokazać, jak ważny jest głos osób, które doświadczyły przemocy.

Wernisaż wystawy organizowanej w celu promocji tej akcji odbędzie się w holu kina Wolność 24 listopada o godz. 16:30, a eksponatem wystawy jest telefon zaufania przeznaczony dla Ukrainek, które doświadczyły przemocy.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć zdjęcia Yulki Krivich oraz – dzięki tekstom Sylwii Chutnik, Agaty Napiórskiej oraz Agnieszki Szpili, opracowanym na podstawie prawdziwych historii kobiet, które zgłaszają się do fundacji – dowiedzieć się, na czym polega pomoc Feminoteki.

Wystawa będzie czynna od 24 do 28 listopada w godzinach 16:00-21:00. Telefon zaufania 888 88 79 88, będzie dostępny codziennie w godzinach od 16:30-18:30. Zachęcamy do skorzystania z pomocy oferowanej przez członków Szczecineckiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz wolontariuszek OBR.

Wystawę tworzą: Yulka Krivich, Pan Generator, Sylwia Chutnik, Agnieszka Szpila, Agata Napiórska, Ilona Maruga, Jaśmina Polak, Olena Turbal, Lubawa Griesznowa, Kateryna Motrycz, Maria Pastuszok, Olena Borozenets.