Jazzowy początek września

Jazzowy początek września

czwartek, 01 września 2022

Zapraszamy na darmowy koncert w Centrum Konferencyjnym ZAMEK

W ramach cyklu koncertów jazzowych organizowanych na Pomorzu Zachodnim zapraszamy na wyjątkowe muzyczne spotkanie, które odbędzie się 1 września w Centrum Konferencyjnym ZAMEK, w sali Zachodniej.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wystąpią:


Czarno to widzę (Krzysztof Kuśmierek Duo)

Duet stargardzkiego saksofonisty Krzysztofa Kuśmierka i pianisty Patryka Matwiejczuka. Kuśmierek występował u boku wielu gwiazd muzyki polskiej i zagranicznej, takich jak: Jacob Colier, Gregory Porter, Kuba Badach, Małgorzata Ostrowska, Pedrito Martinez, Krzysztof Cugowski czy Kayah.

Immortal Onion

Immortal Onion to trójmiejskie trio założone w 2016 roku. Charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami. Zespół po wydaniu dwóch dobrze przyjętych albumów studyjnych („Ocelot of Salvation” i „XD: Experience Design”) ugruntował sobie pozycję jednego z najciekawszych projektów nowej fali polskiego jazzu.

Paweł Kaczmarczyk Trio

Polski pianista i kompozytor jazzowy. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę. Wielokrotnie wybierany „Nową Nadzieją Polskiego Jazzu” przez czytelników Jazz Forum. Wystąpił na licznych festiwalach muzycznych, w tym: Jazz Presov Festival,Delhi International Jazz Festival, Norsia Blues Festival, Jazzmeile Thuringen Festiva. Obecnie Paweł Kaczmarczyk prowadzi własny zespół.

 

Organizatorem wydarzenia jest Pomorze Zachodnie
Patronat honorowy objął Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

WSTĘP WOLNY!

Koncert Jazzowy Szczecinek
01.09.2022 r. godz. 19:00
Centrum Konferencyjne ZAMEK
Sala Zachodnia