Majówka w Szczecinku

Majówka w Szczecinku

czwartek, 28 kwietnia 2022

Pomysły na nadchodzący długi weekend

Przed nami kilka dni (błogiego) lenistwa. Co robić podczas wolnych, majowych dni?
Mamy dla Was kilka propozycji na ten nadchodzący czas!

 

* Zaplanuj spacer szlakiem szczecineckich murali!

Aleja murali właśnie wzbogaciła się o nowe dzieło - pracę Jacka Pałuchy. To idealna okazja, by zabrać rodzinę na wspólny spacer i podziwanie szczecineckich budynków

 

* Wskocz na rower

Znacie nasze szklaki rowerowe? Jeżeli nie, to ten czas świetnie nadaje się na rowerową wyprawę wzdłuż jeziora Trzesiecko.  W Centrum Informacji Turystycznej znajdziecie zarówno mapy, jak i przewodniki rowerowe. 

albo 

 

* Wskocz na kajak 

Las, woda, czyste powietrze. Nasz region to miejsce stworzone do spędzania czasu na łonie natury! Co powiecie na spływ, zakończony wspólnym ogniskiem i oficjalnym rozpoczęciem sezonu grillowego?

 

* Odpocznij na Mysiej

Mysia Wyspa, ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców Szczecinka już w tę sobotę startuje z nowym sezonem. Podczas trasy rowerowej możecie wpaść do nich na chwilę relaksu i małe co nie co. 

 

* Zrób piknik na trawie

Znajdź zaciszną polanę w szczecineckim parku. Weź ze sobą koc, przekąski i gry planszowe. Spędź leniwe popołudnie, popodziwiaj przyrodę i słuchaj śpiewu ptaków.

 

* Wybierz się do kina

Nie ma pogody? Zabierz rodzinę do kina! Animowane przygody nastolatki, która w emocjach zamienia się w pandę, to propozycja dla małych i dużych. "To nie wypanda" w majowy poniedziałek i środę o godzinie 16.