Galeria Sztuki ZAMEK zaprasza do artystycznego świata Tomasza Alena Kopery

Galeria Sztuki ZAMEK zaprasza do artystycznego świata Tomasza Alena Kopery

piątek, 06 maja 2022 wydarzenie

Już 6 maja o godzinie 18:00 w Galerii sztuki Zamek odbędzie się wernisaż z udziałem artysty.

Zapraszamy Państwa do artystycznej podróży w świat fantazji, w którym postacie ludzkie łączą się z naturą , w świat  wyobraźni Tomasza Alena Kopery .

W moich pracach staram się działać na podświadomość. Chcę zatrzymać uwagę widza na dłuższą chwilę, obudzić w nim potrzebę refleksji i kontemplacji. ….    /autor/ 

Tomasz Alen Kopera urodził się w 1976 roku w Kożuchowie. Ukończył Politechnikę Wrocławską z dyplomem inżyniera budownictwa. Jego talent artystyczny ujawnił się już we wczesnym dzieciństwie. W pracach Kopery widoczna jest fascynacja ludzką naturą, otaczającym światem oraz wszystkim co mroczne i tajemnicze. Przedstawiają zarówno wysoki poziom wrażliwości jak i pragnienie oddziaływania na podświadomość patrzącego oraz wzbudzenia w nim potrzeby zatrzymania się i kontemplacji.
Tomasz maluje głównie farbami olejnymi na płótnie. Wypracowana latami technika świadczy o jego wielkiej wrażliwości i talencie, a wnikliwa dbałość o szczegóły i mistrzowskie opanowanie barw sprawia, że jego sztuka znajduje się na najwyższym poziomie artystycznym.
W 2005 roku artysta wyjechał do Irlandii Północnej, gdzie mieszkał i tworzył przez ponad dekadę. Obecnie Tomasz Alen Kopera mieszka w Polsce.
W latach 2010 – 2021 należał do grupy artystycznej Libellule założonej przez Lukasa Kandla.
Prace Tomasza Alena Kopery prezentowane są na wystawach w Polsce i zagranicą, można je było podziwiać m.in. w Paryżu, Wiedniu, Nowym Jorku, oraz wielu innych miejscach Europy, Ameryki i Australii.

Wernisaż z udziałem artysty, odbędzie się 6 maja o godz.18:00 Galeria Sztuki „ZAMEK” – Centrum Konferencyjne ul.Mickiewicza 2 w Szczecinku.